Online konference Voda je život aneb Zdravý pitný režim v mateřských a základních školách

26.05.2021 | 14:30 - 17:00
Online platforma ZOOM

Pro koho: vedoucí a pracovníky školních jídelen, pedagogy mateřských a základních škol, rodiče. Zajímat může také vedení škol a zástupce zřizovatelů škol. 

Chci se registrovat: na konferenci se registrujte vyplněním tohoto formuláře.   

Co se dozvíte:  

 • Odborné informace a rady, jak zajistit zdravý a chutný pitný režim pro děti a žáky.
 • Jak vypadá správný pitný režim pro děti.
 • Proč je důležité používat kvalitní kakao.
 • Proč se v náhražkách kávy tvoří akrylamid. 
 • Příklady z pedagogické praxe škol - nejlepší inspirace a motivace.

Co získáte: 

Každá škola/stravovací zařízení, které se zúčastní konference, obdrží: 

 • ZDARMA poukaz na 2 kg mražených ovocných koncentrátů společnosti Tropico při objednávce alespoň 6 kg.
 • ZDARMA k první objednávce krabičku čaje Osvěžení od společnosti SONNENTOR.
 • 10 % slevu na první nákup ovocných a zeleninových šťáv od společnosti VITAMINÁTOR
 • ZDARMA Kakaový nápoj 500g k první objednávce v hodnotě nad 1 300,- Kč od Čokoládovny Troubelice
 • Tipy pro odšťavňování a mixování ovoce a zeleniny - návod v pdf. 
 • Ze všech účastníků vylosujeme jednoho výherce dárkového koše plného biopotravin od společnosti Nejenleky.cz.

97 % účastníků hodnotí naše konference jako velmi užitečné nebo užitečné. 98 % účastníků hodnotí organizaci konferencí jako výbornou nebo dobrou. Průměrná známka kvality prezentujících na našich konferencích je 1,7. 

Cena:

 • 700 Kč - 1 nebo více účastníků ze školy/školní jídelny, zapojené v programu Skutečně zdravá škola
 • 1 000 Kč - 1 nebo více účastníků ze školy/školní jídelny/organizace
 • 500 Kč - soukromá osoba - fakturu platí fyzická osoba

Program:

14:30 – 14:35   Uvítání účastníků, Tom Václavík, Skutečně zdravá škola

14:35 – 14:55   

Pitný režim je pro organismus dětí zásadní. Přemíra cukru, glukózo - fruktózového sirupu a syntetických aditiv dětem rozhodně neprospívá. Jaké nápoje by se tedy měly ve školním stravování nabízet, a které naopak vyřadit? Dagmar Sedlářová, Skutečně zdravá škola

14:55  – 15:15  

Příběh 100% kakaa - kakao jako oblíbený nápoj dětí. Jak poznat kvalitní kakao? Přírodní versus holandské kakao? Nejčastější mýty o kakau a mnohem více se dozvíte v přednášce Jitky Bačíkové, Čokoládovna Troubelice

15:15 – 15:35

Akrylamid v náhražkách kávy a dalších potravinách v dětském jídelníčku: Co je to akrylamid? Jak vzniká během kulinářské přípravy? Jak snížit jeho příjem u malých dětí? Jsou náhražky kávy vhodné pro předškolní a mladší školní děti? Ing. Markéta Begany, Výzkumný ústav potravinářský Praha, místopředsedkyně Spolku pro výživu

15:35 – 15:55

Základní výživové zásady konzumace tekutin v dětském věku: Jak poznat, že je pitný režim vyvážený? Jak vypadá správný pitný režim dle věku dítěte? Jak pitný režim ovlivňuje mentální a sportovní výkon? Co pít, co nepít? MUDr. Marie Skalská, Pro Fit Institut s.r.o.

15:55 – 17:00

Příklady z  pedagogické praxe:

 • Pitný režim v Semínku, co děti u nás pijí a jak je učitelé motivují a povzbuzují, Mateřská škola Semínka, Praha, Iveta Garciová, zástupce ředitelky školy
 • Zapojení do projektu Pijeme kohoutkovou ve škole: vzdělávání dětí a žáků, projektový den, nabídka vody, Základní škola Malšice, Iveta Brůnová, vedoucí školní jídelny
 • Analýza pitného režimu ve škole, jednání s rodiči, realizace akce PIJEME S KOLODĚJSKÝM KOHOUTKEM, soutěž VODA A MY, podpora ze strany pedagogů a dopad celé akce, Základní škola Koloděje, Zdeněk Dolanský, ředitel školy
 • Pitný režim od jesličkové třídy po první stupeň základní školy: vize zdravého stravování a pití neslazených nápojů, Barbora Broskova, Dětská skupina a soukromá ZŠ Fazole v Písku.
 • Využití zdravých Equa lahví, které zajišťují zvýšení hygieny a individuální kontrolu pitného režimu u dětí. Zjednodušení manipulace při přenosu nápojů na školní zahradu a umožnění pití dětem i při pobytu venku, MŠ Paskov, Olga Golasová, pedagog. 

17:00   Závěrečné shrnutí výstupů konference

Partneři konference

Společnost Tropico CATERING, dodavatel 100% ovocných koncentrátů a pyré, věnuje každé škole nebo školní jídelně, které se zúčastní konference, poukaz na 2 kg mražených ovocných koncentrátů ZDARMA při objednávce alespoň 6 kg. Nabídka platí až do konce roku 2021. 

Společnost SONNENTOR, výrobce čajů a koření z produktů ekologického zemědělství se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, poskytne každé škole k první objednávce ZDARMA krabičku čaje Osvěžení. Nabídka platí až do konce června 2021. 

Společnost Vitaminátor, pěstitel a výrobce 100% přírodních ovocných a zeleninových šťáv, poskytne SLEVU 10 % na celou první objednávku. Nabídka platí až do konce září 2021. 

Čokoládovna Troubelice, malá rodinná čokoládovna z Troubelic na Moravě, která vyrábí vysokojakostní čokolády, poskytne účastníkům konference ZDARMA Kakaový nápoj 500g k první objednávce v hodnotě nad 1 300 Kč.   

Ze všech účastníků vylosujeme jednoho výherce dárkového koše plného biopotravin od společnosti Nejenleky.cz.


Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací