Zakládáme a osazujeme vyvýšený záhon - vzdělávací program pro učitele 2. stupně ZŠ

Kurz akreditován MŠMT: Č.j.: MSMT- 21318/2021-2-697

Vzdělávací program seznamuje učitele s tématem uzavřený cyklus jídla, předává know-how, jak založit, osázet a pečovat o vyvýšený záhon. Učitelé budou odcházet s konkrétní představou, jak vybrat vhodné rostliny k jeho osázení, aby se úroda sklidila ještě během školního roku. Nebudou chybět ani základy mulčování, efektivní zavlažování, semenaření a seznámí se i s pojmem polykultura v praxi. Učitelé získají představu, jak pěstování rostlin a pobyt na zahradě propojit s výukou. Představuje také školní zahradu jako místo, kde se mohou vytvářet pozitivní sociální vazby mezi žáky, učiteli a rodiči. Součástí programu bude i ukázka přístupu, jak žáky motivovat prostřednictvím projektové výuky.

Výuka v rámci programu obsahuje následující témata:

• Společný průzkum zahrady školy, práce s vyvýšenými záhony (možnosti umístění prvků, výběr místa pro záhon a jeho založení, jak vytvořit plán pěstování)
  • Příklady aktivit pro děti propojené s pěstováním rostlin
  • Aplikace aktivit ve školním roce

Organizace:

Doba trvání: 6 vyučovacích hodin

Místo konání: v prostorách organizace Kokoza, o.p.s. (Pražská tržnice). Lze uskutečnit také v prostoru navrženém účastníky.

Cena: 3 200 Kč/účastník

Objednávka semináře: pro objednávku tohoto semináře prosím napište na info@kokoza.cz.