Výzva pro mateřské školy - Duhový pokus

23. 9. 2021

Duhový pokus

Absolventi Skutečně zdravé školky nejsou závislí na sladkostech!

Děti netuší, co je na bonbónech a dalších sladkostech nezdravého. Rodiče jim sice říkají, že je to nezdravé, že je po bonbónech bude bolet bříško, že budou mít zkažené zuby atd., ale takto názorný pokus vidí poprvé. Díky tomuto pokusu v dětech zažehneme plamínek poznání „aha, ne vše, co denně kupujeme a jíme, je úplně dobré a zdravé“.

Realizujte s dětmi dvě jednoduché aktivity k tématu zdravé a nezdravé sladkosti (duhový pokus a výroba ovocných bonbónů).

POZOR: Tentokrát se nemusíte přihlašovat, pouze uskutečníte aktivity a vložíte příspěvek na váš školní blog.

Zadání

Prvním 25 školkám, které vydají příspěvek na svém školním blogu, pošleme malý dárek.

Tuto aktivitu můžete přiložit jako doklad plnění kritéria „vzdělávání o jídle a stravování“ k vaší žádosti o certifikát Skutečně zdravé školy.

Kontakt:

Helena Burianová, helena@skutecnezdravaskola.cz, 728 227 447