Online konference - Vaření s dětmi a žáky ve škole

21.10.2021 | 15:00 - 17:00
Online platforma ZOOM

Pro koho: pedagogy mateřských a základních škol, učitele hodin Příprava pokrmů a kroužků vaření, pracovníky školních jídelen, vedení škol, zástupce zřizovatelů škol, rodiče, zástupce MAS a MAP.

Proč bych se měl účastnit: Řečníci představí inspirativní příklady z kurzů a hodin Přípravy pokrmů na základních školách, možnosti zapojení dětí v mateřských školách do aktivit vaření, představíme nové metodické materiály pro učitele hodin Přípravy pokrmů. 

Cena:

  • 700 Kč - 1 nebo více účastníků ze školy/školní jídelny, zapojené v programu Skutečně zdravá škola
  • 1 000 Kč - 1 nebo více účastníků ze školy/školní jídelny/organizace
  • 500 Kč - soukromá osoba - fakturu platí fyzická osoba

Registrace: na konferenci se registrujte vyplněním tohoto formuláře.

Program:

15:00 – 15:05   Uvítání účastníků, Tom Václavík, Skutečně zdravá škola

15:05  – 15:25   

Vzdělávací program Vaření pro 2. Stupeň ZŠ, představení nového, inovačně pojatého komplexního metodického programu a jeho hlavní principy, Zdeňka Trummová, lektorka Skutečně zdravé školy

15:25  – 15:40  

Vaření s žáky v praxi a využití vzdělávacího programu Vaření, metodička prevence a výchovná poradkyně Mgr. Hana Šebestová, Základní a Mateřská Hradec Králové - Svobodné dvory.

15:40 – 16:00

Centrum vaření v mateřské škole – Vzpomínáte na vaše vaření s dětmi, jak je to bavilo? Jak všechno chtěly dělat s vámi? Ukážeme vám, jak v podmínkách MŠ připravit centrum vaření, jaké vybavení používat a jaké konkrétní kroky při vaření děti mohou realizovat. Naše děti se podílejí na zpracování surovin, pečou buchty, záviny, chleba, dělají sirupy za studena, šťávy, džemy, umí si poradit i s bramborovou polívkou v kotlíku. Ve Školičce Kamarád děti vaření baví a centrum vaření bývá pravidelně obsazeno. Chcete vědět proč? Protože když si něco samy uvaří, pak jim to i více chutná Monika Kovalská, vedoucí učitelka Školičky Kamarád Nové Veselí.

16:00 – 16:20

Vaří kluk a vaří holka, vaří celá naše školka - paní učitelka Irena Svobodová vám představí svoji MŠ Malínek z Liberce a seznámí vás s tím, jak společně s dětmi zpracovávají vše, co vypěstovali nejen na školkové zahrádce.

16:20 – 16:50

Centrum aktivity Domácnost – zapojení dětí v mateřské škole do vaření, Dáša Krčilová, ředitelka, Mateřská škola Řestoky


Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací