Nový program: Skutečně zdravá školka

12. 11. 2015

Vzhledem k dlouhodobému a silnému zájmu o program Skutečně zdravá škola ze strany mateřských škol jsme vytvořili nový program právě pro ně. V žádném případě jsme neustoupili z našeho cíle pomáhat školám budovat a rozvíjet zdravou kulturu stravování, jen jsme program a kritéria přizpůsobili pro situaci v mateřských školách a pro pedagogickou práci s dětmi v předškolním věku.

Podmínky pro udělení certifikátu Skutečně zdravá školka mají také tři úrovně: bronzovou, stříbrnou a zlatou. Každá úroveň obsahuje specifický soubor kritérií, která musí mateřská škola splnit. Kritéria jsou opět soustředěna okolo čtyř pilířů:

• Angažovanost a kultura stravování
  • Kvalita jídla a místo jeho původu
  • Vzdělávání o jídle a stravování
  • Místní společenství a spolupráce

Každá mateřská škola, která má zájem zapojit se do programu Skutečně zdravá školka, se musí registrovat a vytvořit si vlastní profil. Účast školky v programu je zdarma a je dobrovolná. Pro školky jsou připraveny návody a tipy, jak kritéria programu naplnit.