Do pěstování microgreens se zapojilo 45 mateřských škol

25. 3. 2021
Skutečně zdravá škola

Děkujeme všem školkám, které se zúčastnily naší výzvy „Pěstování microgreens“. Děkujeme mnohokrát za zaslané dotazníky a za úsilí pěstování dokončit i za ztížených podmínek.

Nejprve malá statistika: do výzvy se přihlásilo 45 školek, vyplněné dotazníky jsme obdrželi od 34 z nich. Čtyři školky se omluvily, protože kvůli karanténě nestihly pěstování ani zahájit. Od sedmi školek zatím nemáme žádnou zpětnou vazbu.

Jen několik z vás bylo tak rychlých, že jste stihli celý projekt dokončit před uzavřením školek. Většina pěstování dokončila doma, posílali jste dětem fotky, vyzvali jste rodiče, aby pěstovali s dětmi sami. Všichni hlásíte nadšení ze strany dětí, téměř všichni se těšíte, že až se školky opět otevřou, nakoupíte si nová semínka a budete v pěstování pokračovat. Řada z vás napsala krásné příspěvky na náš blog. Děkujeme!

Výsledky vaší práce použije autorka projektu Karolína Kapuciánová ve své diplomové práci. Karolína nám napsala: „Výsledky jsou skvělé! Do výzvy se zapojilo 52 skupin, ve kterých bylo dohromady 991 dětí. Zaznamenala jsem si školky, které program dokončily (nebo téměř dokončily), těch je 17, a všechny mnou navržené aktivity realizovalo 9 školek. Jsou to výborná čísla a věřím, že díky tomu bude výzkum dobře hodnocený. Velmi mě těší nadšené komentáře, které paní učitelky píší. V rámci práce celý soubor aktivit upravím dle získaných dat a může tak být ozkoušeným materiálem pro další mateřské školy, které budou chtít v pěstování microgreens pokračovat nebo si jej zkusit znovu. Děkuji!

DŮLEŽITÉ: tuto aktivitu můžete přiložit jako doklad plnění kritéria „Vzdělávání o jídle a stravování“ k vaší případné žádosti o certifikát Skutečně zdravé školy.

Srdečně vás všechny zdravíme i v této těžké době, děkujeme vám váš za zájem a tvořivost a budeme se těšit na setkání na dálku při další výzvě, tentokrát na oblíbené téma „luštěniny“.

Výzvu „Pěstování microgreens“ realizovaly tyto školky (řazeno podle data přihlášení):

MŠ Benátky Litomyšl, ZŠ a MŠ Ostašov Liberec, MŠ Bukovno-Líny Mladá Boleslav, MŠ Dobroměřice, MŠ Fügnerova Louny, MŠ Palováček Šenov u Nového Jičína, MŠ Jakubčovice Hradec nad Moravicí, LK Skaláček Turnov, MŠ Pampeliška Sulice-Hlubočinka, Mateřinka DS Dvůr Králové nad Labem, Rehabilitační stacionář Zlín, MŠ Havlíčkova Náchod, MŠ Březí, MŠ Bohučovice Hradec nad Moravicí, ZŠ a MŠ Nedvědice, MŠ Beruška Liberec, MŠ Zvoneček Pardubice, MŠ GENIUS Kindergarten Smíchov Praha, MŠ Makovského Ostrava-Poruba, MŠ Mateřídouška Brno, MŠ Slavíkova Ostrava – Poruba, MŠ Seifertova Jihlava, LK Lesokruh Třebechovice pod Orebem, MŠ Mitušova Ostrava-Hrabůvka, MŠ Pražská Varnsdorf, MŠ Čapkova Letovice, MŠ Šanov, ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí, MŠ Lubina Kopřivnice, MŠ Štefcova Hradec Králové, Waldorfská ZŠ a MŠ Plovdivská Brno, MŠ Smetanova Hradec nad Moravicí, MŠ Kajlovec Hradec nad Moravicí, MŠ Česká Kopřivnice.

Pokud si chcete prohlédnout, jak se jednotlivé školy do výzvy zapojily, klikněte na tento odkaz