Do pěstování microgreens se zapojilo 45 mateřských škol

25. 3. 2021
Skutečně zdravá škola

Děkujeme všem školkám, které se zúčastnily naší výzvy „Pěstování microgreens“. Děkujeme mnohokrát za zaslané dotazníky a za úsilí pěstování dokončit i za ztížených podmínek.

Nejprve malá statistika: do výzvy se přihlásilo 45 školek, vyplněné dotazníky jsme obdrželi od 34 z nich. Čtyři školky se omluvily, protože kvůli karanténě nestihly pěstování ani zahájit. Od sedmi školek zatím nemáme žádnou zpětnou vazbu.

Jen několik z vás bylo tak rychlých, že jste stihli celý projekt dokončit před uzavřením školek. Většina pěstování dokončila doma, posílali jste dětem fotky, vyzvali jste rodiče, aby pěstovali s dětmi sami. Všichni hlásíte nadšení ze strany dětí, téměř všichni se těšíte, že až se školky opět otevřou, nakoupíte si nová semínka a budete v pěstování pokračovat. Řada z vás napsala krásné příspěvky na náš blog. Děkujeme!

Výsledky vaší práce použije autorka projektu Karolína Kapuciánová ve své diplomové práci. Karolína nám napsala: „Výsledky jsou skvělé! Do výzvy se zapojilo 52 skupin, ve kterých bylo dohromady 991 dětí. Zaznamenala jsem si školky, které program dokončily (nebo téměř dokončily), těch je 17, a všechny mnou navržené aktivity realizovalo 9 školek. Jsou to výborná čísla a věřím, že díky tomu bude výzkum dobře hodnocený. Velmi mě těší nadšené komentáře, které paní učitelky píší. V rámci práce celý soubor aktivit upravím dle získaných dat a může tak být ozkoušeným materiálem pro další mateřské školy, které budou chtít v pěstování microgreens pokračovat nebo si jej zkusit znovu. Děkuji!

DŮLEŽITÉ: tuto aktivitu můžete přiložit jako doklad plnění kritéria „Vzdělávání o jídle a stravování“ k vaší případné žádosti o certifikát Skutečně zdravé školy. 

Srdečně vás všechny zdravíme i v této těžké době, děkujeme vám váš za zájem a tvořivost a budeme se těšit na setkání na dálku při další výzvě, tentokrát na oblíbené téma „luštěniny“.

Výzvu „Pěstování microgreens“ realizovaly tyto školky (řazeno podle data přihlášení):

MŠ Benátky Litomyšl, ZŠ a MŠ Ostašov Liberec, MŠ Bukovno-Líny Mladá Boleslav, MŠ Dobroměřice, MŠ Fügnerova Louny, MŠ Palováček Šenov u Nového Jičína, MŠ Jakubčovice Hradec nad Moravicí, LK Skaláček Turnov, MŠ Pampeliška Sulice-Hlubočinka, Mateřinka DS Dvůr Králové nad Labem, Rehabilitační stacionář Zlín, MŠ Havlíčkova Náchod, MŠ Březí, MŠ Bohučovice Hradec nad Moravicí, ZŠ a MŠ Nedvědice, MŠ Beruška Liberec, MŠ Zvoneček Pardubice, MŠ GENIUS Kindergarten Smíchov Praha, MŠ Makovského Ostrava-Poruba, MŠ Mateřídouška Brno, MŠ Slavíkova Ostrava – Poruba, MŠ Seifertova Jihlava, LK Lesokruh Třebechovice pod Orebem, MŠ Mitušova Ostrava-Hrabůvka, MŠ Pražská Varnsdorf, MŠ Čapkova Letovice, MŠ Šanov, ZŠ a MŠ Albrechtice nad Orlicí, MŠ Lubina Kopřivnice, MŠ Štefcova Hradec Králové, Waldorfská ZŠ a MŠ Plovdivská Brno, MŠ Smetanova Hradec nad Moravicí, MŠ Kajlovec Hradec nad Moravicí, MŠ Česká Kopřivnice.

Pokud si chcete prohlédnout, jak se jednotlivé školy do výzvy zapojily, klikněte na tento odkaz

Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací