Skutečně zdravá škola získala dva granty od Ministerstva zemědělství

13. 2. 2020

Rozhodnutím ministerstva zemědělství ze dne 4. února 2020 získal spolek Skutečně zdravá škola dva granty na realizaci projektů s názvem Skutečně zdravá škola – vzdělávání o ekologickém zemědělství a Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol. Podpora v celkové výši 734 tisíc korun umožní realizovat aktivity z programu Skutečně zdravá škola na vybraných školách.

Cílem projektu Vzdělávání o ekologickém zemědělství je zvýšit pozitivní vnímání ekologického zemědělství mezi dětmi a mládeží, zvýšit úroveň vzdělávání o environmentálně šetrném zemědělském hospodaření a zvýšit propojení města a venkova prostřednictvím exkurzí dětí a mládeže na ekologické vzdělávací farmy.

„V rámci projektu uspořádáme ve 12 školách zážitkové semináře na téma „Ekologické zemědělství a jeho výhody“ pro  pedagogy. Uspořádáme dále 12 exkurzí škol na vzdělávací ekofarmy v regionu zapojených škol a také „Školní farmářský trh“. Na 5 vybraných školách pilotně ověříme možnost dlouhodobé spolupráce a vzájemného vzdělávání mezi žáky druhého stupně školy a místní ekologickou farmou – aktivita má název Naše farma“, vysvětlil Tom Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola.

„Obsahem aktivity projektu Bezpečné a zdravé potraviny do českých škol je intenzivní vzdělávací a osvětová činnost na téma bezpečných a zdravých potravin zaměřená na klíčové aktéry vzdělávání o zdravém životním stylu a zdravé výživě ve školách: vedoucí a zaměstnanci školních jídelen, učitelé a rodiče. Ve všech 12 školách se uskuteční vzdělávací semináře pro všechny cílové skupiny. V rámci projektu bude vytvořena didaktická karetní hra na téma složení potravin. Pro všechny zúčastněné školy vytvoříme velkoformátový infopanel s grafickým znázorněním cesty jídla z pole až na talíř a postupu školy v plnění kritérií ve vztahu k lokálnosti používaných potravin a spolupráce s místními zemědělci“, doplnil Václavík.

Projekty budou probíhat až do konce roku 2020 díky podpoře z Ministerstva zemědělství.