Život na ekofarmě - exkurze na ekologické farmy

26. 8. 2022

Pozvánka na exkurzi na ekofarmu

Vezměte svou třídu na ekofarmu, kde to kypí životem. Ať děti poznají, že se dá hospodařit jinak, v rovnováze s přírodou, a že i u nás je spousta zemědělců, od kterých si můžeme koupit zdravé a skutečné jídlo a kde zvířata žijí v přirozených podmínkách.

Co s třídou zažijete:

• Připravíme pro vás exkurzi na certifikovanou ekologicky hospodařící farmu, která má s prováděním dětí po farmě zkušenost a tak vás nejen provedou po svém hospodářství, ale i srozumitelně vysvětlí, jak se liší ekologické zemědělství od toho konvenčního.
  • Uvidíte, jak se chovají jednotlivá zvířata, jak jsou ustájená, jaký užitek z nich máme, a co všechno se musí stát, než skončí na našem talíři.
  • Ochutnáte faremní dobroty a zjistíte, jak jsou biopotraviny značeny, jak snadno je lze poznat v běžném obchodě a kde si je koupit i ve vašem okolí.

Máte zájem s námi vyrazit? Přihlaste se:

• Svůj zájem o exkurzi nahlaste kontaktní osobě projektu:  Andrea Hrabalová, andrea@lovime.bio, tel.: 737 852 515.
  • Současně navrhněte alespoň 2 termíny v období září a říjen 2022, které by byly pro vaši školu vhodné a věk dětí, které by na exkurzi jely. Vybraným zájemcům se obratem ozveme.
  • Exkurze je plánována pro 1 třídu (cca 25 dětí) v rozsahu cca 2 hodin na ekofarmě, ideálně s dojezdem do 60 minut. U vybraných ekofarem je možnost exkurze pro 2 skupiny (max. 50 dětí).
  • Jediným příspěvkem ze strany školy je částka 50,- Kč na žáka, minimálně 1000,- Kč, na dopravu autobusem. Vše ostatní (poplatek farmě, ochutnávka, doprava, lektor) je hrazeno z projektu.

Seznam ekofarem, na které exkurze pořádáme:

Liberecký

Biofarma Pod Hájkem

Horní Branná 117, 512 36 Horní Branná

Královéhradecký

Ekofarma Bošina

Vernéřovice 248, 549 82 Vernéřovice

Vysočina

Bězděkovský mlýn

Rohozná 36, 588 44 Rohozná (u Jihlavy)

Zlínský

AGROFYTO

Lidečko 486, 756 12 Lidečko

Středočeský

Víno Kutná Hora

Jiřího z Poděbrad 288/13, 284 01 Kutná Hora

Středočeský

Farma Košík

Tuchom č.p. 1, 289 35 Tuchom

Ústecký

Ekofarma Babiny

Babiny II. č. ev. 21, 400 02 Homole u Panny

Ústecký

Svobodný statek

České Kopisty 5, 412 01 Terezín

Plzeňský

Farma Moulisových

Milínov 99, 332 04 Nezvěstice

Exkurze realizuje PRO-BIO LIGA jako vzdělávací aktivitu v rámci projektu Život na ekofarmě za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Fotky, videa a články z minulých exkurzí: