Vyzkoušejte hodiny vaření s příběhem!

9. 3. 2022

Jídlo spojuje aneb Vaření s příběhem

Hledáme mateřské a základní školy, které by chtěly s dětmi a žáky ověřit 4 lekce vaření s tématem romské a norské kuchyně. Budeme vařit mimo jiné pišoty, marikle, halušky a dedele, fiskesuppe, kjøttboller a vánoční rýžovou kaši! Kromě vaření hodiny obsahují mnoho příběhů, hudby i obrázků.  Poznáme tak něco z historie, tradic a reálií obou kultur. Obzvlášť vítané jsou školy, do kterých chodí romští žáci, ale není to podmínkou.

Co vás čeká:

• úvodní seminář pro učitele
  • ověření 4 vytvořených lekcí ve výuce
  • poskytnutí zpětné vazby
  • odměna!

KDY: první skupina škol na jaře 2022, druhá skupina podzim 2022 – jaro 2023

Na zájemce se těšíme na mailu: helena@skutecnezdravaskola.cz

Bližší info: 728 227 447

Naším partnerem v projektu je Vyšší střední škola v Nannestadu, Norsko. Škola mimo jiné vychovává kuchaře a číšníky a my už se těšíme na účast zástupců školy na naší konferenci v roce 2022.

Projekt „Inkluzivní vzdělávání skrze praktické aktivity: vaření a stolování“ (EHP-CZ-IN-3-005) je financován z Fondů EHP 2014-2020, program Vzdělávání. Prostřednictvím Fondů EHP přispívají Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy.

Zprostředkovatelem programu je Dům zahraniční spolupráce

www.eeagrants.cz

KONTAKT: Helena Burianová, helena@skutecnezdravaskola.cz, 728 227 447