SVAČINKY: výzva pro 3. až 5. ročníky základních škol

1. 9. 2022
Skutečně zdravá škola

Nový školní rok je tu. Co bude ke svačince? Třeťáci až páťáci pozor: zapojte se do ověřování vzdělávacího programu „Svačinky“!

Zadání:

• ve vaší třídě (3. až 5. ročník) realizujete s žáky vzdělávací program SVAČINKY (nebo jeho větší část) podle podkladů, které vám zašleme poštou (brožura s metodickými pokyny a pracovní listy k nakopírování),
  • s žáky vyplníte dotazníky „svačinková anketa“ a „závěrečná svačinková anketa“ (jsou součástí pracovních listů, které vám zašleme),
  • vyplněné dotazníky naskenujete a pošlete na mail helena@skutecnezdravaskola.cz
  • vložíte stručnou zprávu a fotografii z realizace na váš školní blog.

Termín zaslání naskenovaných dotazníků a vložení zprávy na blog: do 15. listopadu 2022.

Přihlášené školy získají pomůcky do školní kuchyňky v hodnotě 2 000 Kč.

Odměna za ověřování činí 10 000 Kč (dohoda o provedení práce).

Přihlášku zašlete na mail helena@skutecnezdravaskola.cz

Do předmětu zprávy uveďte „Svačinky“.

Uveďte adresu, kam máme poslat brožuru, a číslo mobilu na kontaktní osobu, se kterou dohodneme detaily.

POZOR:  rozpočet na odměny i pomůcky je omezený, proto se přihlaste co nejdříve.

Bližší informace: Helena Burianová, helena@skutecnezdravaskola.cz, 728 227 447

Vzdělávací program SVAČINKY obsahuje 19 vyučovacích hodin v 7 blocích. Naplňuje výstupy vzdělávacích oblastí „člověk a jeho zdraví“ a „příprava pokrmů“. Obsahuje úvod do teorie a praxe zdravé výživy. Každodenní svačinky prozkoumáme z různých úhlů pohledu. K dispozici jsou ilustrované pracovní listy. Na programu jsou pokusy, hry, scénky, tvorba lapbooku (k dipozici je videonávod). Nechybí příprava zdravých svačinek včetně nápojů.