Sponzoringová soutěž firmy Foxconn podpořila vzdělávání rodičů a dětí v Pardubicích

31. 3. 2016

Projektová výzva společnosti Foxconn ve 3. čtvrtletí minulého roku měla název “Záleží nám na tom, co svačí naše děti!”. Je potěšitelné, že takto významná společnost považuje za důležité věnovat prostředky na podporu zdraví dětí.

Spolek Skutečně zdravá škola do soutěže přihlásil za Pardubický kraj projekt realizace série seminářů k přípravě skutečně zdravých svačinek na pardubických základních či mateřských školách. A uspěl.

Seminář je určen pro rodiče s dětmi, ale v závislosti na požadavcích jednotlivých škol může být mírně upraven tak, aby se mohl konat i jako praktická dílna v rámci konání Dnů otevřených dveří, Jarních slavností či Dnů Země.

V průběhu semináře se rodiče a děti naučí připravovat varianty zdravých pomazánek či dezertů ze surovin, které nejsou běžně používané.

“Tyto semináře chtějí být především inspirací pro rodiče a děti. Chceme jim ukázat, že existuje množství zdravých, a přitom úžasně chutných surovin, které mohou používat. A nebojme se zapojit naše děti; získají úplně jiný vztah k jídlu, které je jim podáváno,” říká realizátorka projektu Hana Murphy z iniciativy Skutečně zdravá škola.

“Budeme upřednostňovat používání surovin v bio kvalitě, pokud možno sezónních a lokálních, kváskové pečivo. Budeme následovat doporučení garantů Skutečně zdravé školy pro Provoz školních bufetů a automatů, přípravu svačin pro žáky,” doplňuje Hana Murphy.

Lektorkou semináře bude paní Olga Chlápková. Zdravé výživě se věnuje přes deset let, provozuje internetový obchod se zdravou výživou. Zároveň už několik let pracuje jako hospodářka v MŠ Děvčátko Momo ve Slatiňanech, kde postupně zúročila své zkušenosti a praktické dovednosti - školka loni na podzim získala bronzový certifikát programu Skutečně zdravá škola. Olga má zkušenosti i z vedení lekcí pro paní kuchařky v rámci projektu Zdraví na talíři, které pořádá Ekocentrum Paleta v Pardubicích.

“O putování semináře po všech devíti pardubických školách vás budeme průběžně informovat a poskytneme i příslušnou fotogalerii a jednotlivé receptury,” prohlásila Hana Murphy.

Společnost Foxconn je světový lídr v poskytování kompletních IT řešení. V České republice je zastoupena od roku 2000 jako regionální základna pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Společnost patří mezi nejvýznamnější exportéry z České republiky. V roce 2015 byla opakovaně vyhlášena druhým největším exportérem v celkovém objemu vyvezeného zboží z ČR. V roce 2015 byla společnost také vyhodnocena jako nejlepší Zaměstnavatel regionu a druhý nejlepší Zaměstnavatel roku 2015 v ČR. Více informací a aktualit zde