Skutečně zdravé školení pracovníků školní jídelny

19. 2. 2016

Jíst zdravá a chutná jídla v jídelně, ve které jsou spokojené děti i kuchařky,  to je jeden z cílů iniciativy Skutečně zdravá škola. Víme dobře, že to ale není vůbec snadný cíl, a proto nabízíme kurzy pro kuchařky, které ještě nehodily flintu do žita a chtějí se naučit vařit dobře a zdravě z toho, co spotřební koš nabízí. Věřte, že to jde, pokud máte ve škole kuchařky ochotné se učit a zkoušet nové postupy a suroviny.

Během jednodenního kurzu je přímo ve vaší kuchyni naučíme do vaření zapojovat více čerstvých potravin a vařit zdravější varianty školních obědů. To vše bez nárůstu ceny pokrmů a při dodržení Spotřebního koše. V rámci kurzu poskytneme jinými jídelnami ověřené normované receptury a ukážeme přípravu netradičních surovin. A především, dozvíte se, že vařit z kvalitních surovin zdravě a chutně není vůbec nic těžkého!

Školním jídelnám nabízíme:

analýzu stávajícího stavu stravování:

• zhodnocení jídelníčků a jeho rozšíření o další pokrmy s přihlédnutím k moderním výživovým poznatkům, sezónnosti surovin a využití dodavatelů surovn v regionu
  • úpravu stávajících receptur a norem s cílem většího zastoupení čerstvých a sezónních surovin a méně tradičních potravin
  • navržení možností dalšího rozvoje

praktická školení:

• sestavené na míru dle vašich potřeb a výsledků analýzy stavu a navržených inovací v jídelníčku
  • v prostorách vaší kuchyně
  • obsah: teorie, společná příprava novinek v jídelním lístku při využití nových postupů a surovin, ověřené normované receptury, seznam netradičních surovin a jejich regionálních dodavatelů

semináře pro učitele a rodiče s dětmi

• praktické odpoledni prožitkové semináře s vařením
  • přirozené seznamování se zdravými inovacemi v kuchyni
  • zapojení školní komunity do zlepšování školního stravování

V případě zájmu o seminář pro kuchařky ve vaší škole volejte prosím Karolínu na telefonu 606 506 506 nebo pište na karolina@skutecnezdravaskola.cz.