Skutečně zdravá škola inspirovala desítky škol a podniků k zapojení do Food Revolution Day

30. 5. 2016
Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola nabízí školám stejnojmenný komplexní vzdělávací program o jídle, inspirovananý britským programem Food for Life. Program Skutečně zdravá škola v České republice již realizuje 142 škol a ty všechny a mnoho dalších zapojila Skutečně zdravá škola do oslav Food Revlution Day, který letos proběhl 20. května. A dělo se toho mnoho  tady je jen pár ukázek.

• Ve spolupráci s duem zpěvaček Mateřská.com jsme připravili náš klip oslavující Food Revolution Day a zapojily do něj spoustu známých osobností:

•  I školáci natáčeli vlastní Food Revolution klip:

Labská hotelová SOŠ a SOU Pardubice s. r. o.

ZŠ a MŠ Prameny

Základní škola a mateřská škola Klas s.r.o., Rosice nad Labem

• Školy zapojené do programu připravovaly zdravé snídaně podle Jamie Olivera:

Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova NeratoviceDo celoškolního projektu Food Revolution Day se opravdu zapojila celá škola - bylo to velké a mělo to ohromný úspěch.

• Školní jídelny a žáci hotelové školy vařili podle jeho receptů:

Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice vařila zeleninové kari

Labská hotelová SOŠ a SOU Pardubice s. r. o. natočila dokonce klip o zdravém obědě

• Ve školách se mluvilo o významu jídla a o FRD:

Mateřská škola Děvčátko MOMO, Slatiňany:

Základní škola Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice

• Zapojily se i desítky firem, které promítaly klipy spojené s Food Revolution day, propagovaly ho na sociálních sítích, vařily podle Jamieho receptů:

Techmanie promítala klipy Jamie Olivera a Skutečně zdravý klip

Google vařil Jamieho recepty

Mixit.cz, Sklizeno, Lifefood a spousta dalších podpořila Food Revolution na svých sociálních sítích, v newsletterech…

Zátiší Group, PROBIO, Tierra Verde a další podpořili Food Revolution přímo na happeningu na lodi.

A mnoho dalších se zúčastnilo, jak mohlo.

Uspořádali jsme happening za zdravé jídlo na pražské náplavce, kde se vařilo zdravé jídlo, zpíval a křtil se zdravý klip, cvičilo se, slavilo se, to všechno i za účasti známých osobností a pod záštitou pražské primátorky Adriany Krnáčové:

• A o Food Revolution Day se mluvilo a psalo v hlavních médiích ve spojitosti s našimi aktivitami: