Rozvíjíme přeshraniční síť Skutečně zdravých škol

27. 5. 2022
Skutečně zdravá škola

Spolek Skutečně zdravá škola se společně se svoji sesterskou organizací na Slovensku zapojí na dva roky do realizace projektu, který napomůže rozvoji nadnárodní sítě programů Skutečně zdravá škola. Projekt je financován z evropského programu Erasmus+.

Hlavním cílem partnerství je rozvoj nadnárodní sítě programů Skutečně zdravá škola zvýšením kvality práce a postupů a budováním kapacity obou partnerů. Prostřednictvím řešení společných potřeb a priorit v oblasti vzdělávání k trvalé udržitelnosti, sdílením příkladů dobré praxe a vytvářením nových digitálních nástrojů vzdělávání pro rozvoj kompetencí v oblasti udržitelnosti, a implementací komplexního programu rozvíjejícího kulturu udržitelného stravování, umožníme na úrovni škol, žáků i odvětví školního stravování změnu, vedoucí k trvale udržitelné budoucnosti.

„V projektu zmapujeme situaci v obou zemích v oblasti vzdělávání k trvalé udržitelnosti. V oblasti systému školního stravování zmapujeme, do jaké míry implementuje principy udržitelnosti. Výsledky zanalyzujeme, porovnáme a navrhneme konkrétní opatření na zlepšení politik vzdělávání a školního stravování v obou partnerských zemích“, říká Tom Václavík, ředitel programu Skutečně zdravá škola.

Projekt shromáždí a cílovým skupinám nabídne příklady osvědčených inovativních mezioborových programů vzdělávání v oblasti rozvoje kompetencí k trvalé udržitelnosti a praktických dovedností v oblasti stravování a výběru potravin z udržitelných systémů. Tím umožníme rozvíjet kompetence pedagogů v oblasti vzdělávání k trvalé udržitelnosti a jejich využití v rozvoji vzorců chování v oblasti preferencí, spotřebních zvyklostí a životního stylu žáků a studentů, aby se z nich stali skuteční aktéři změny volbou udržitelných potravin.

Jedním z výstupů projektu bude ukázkový školní vzdělávací program pro mateřské a pro základní školy. Nabídneme také několik vzdělávacích onliine webinářů a uskutečníme konference v Bratislavě a v Praze.