Projektové setkání School Food Climate Challenge v Brně

16. 3. 2023
Skutečně zdravá škola

Minulý týden se v Brně sešlo konsorcium projektu School Food Climate Challenge, aby naplánovalo dvě důležité akce: Climate Challenge Hackathon a Young Food Climate Challenge.

Společně s partnery z Rakouska a Slovenska připravujeme praktické návody pro studenty středních škol, které jim umožní aktivně se zapojit do pozitivních změn v jejich školách a okolí.

Aktivity projektu budou zaměřeny na školy, konkrétně na učitele a studenty (14-18 let) středních škol v České republice, na Slovensku a v Rakousku. V rámci projektu bude vytvořena online platforma pro sdílení vzdělávacích a školicích zdrojů pro učitele, která poskytne znalosti o strategii Z pole na vidličku a nástroje pro rozvoj jejich dovedností a kompetencí k aktivnímu hledání místních řešení pro udržitelnost našeho potravinového systému.

Klíčovou aktivitou bude výzva Young Food ChangeMakers Challenge - výzva k akci pro školy a studenty, aby ve své školní komunitě naplánovali a realizovali projekty, které by nějakým způsobem řešily největší potravinové problémy současnosti a pomohly tak dosáhnout jedné z priorit strategie Z pole na vidličku.

Více o projektu v tomto článku

Projektové setkání School Food Climate Challenge v Brně 1