Projekt Planet Friendly Schools

26. 11. 2020
Skutečně zdravá škola

Prostřednictvím příkladů osvědčených postupů v oblasti vzdělávání o trvale udržitelné produkci a spotřebě potravin vzdělat a motivovat žáky k realizaci praktických řešení změn klimatu a ochrany životního prostředí ve školách a jejich okolí.

Cílem projektu je inspirovat a motivovat školní komunity k uskutečnění změn nutných pro adaptaci na změny klimatu v oblasti produkce a spotřeby potravin.

Projekt shromáždí příklady osvědčených a inovativních postupů a příkladů dobré praxe z celé Evropy s cílem inspirovat žáky a studenty k tomu, aby se stali tvůrci změn. Pomocí digitálních technologií a s využitím komunikace na sociálních sítích chce projekt zasáhnout široké publikum a umožnit rozsáhlé pozitivní změny.

Příklady osvědčených postupů budou pokrývat tato témata:

a) školní projekty (pěstování na školních zahradách, snížení plýtvání jídlem ve školních jídelnách nebo pití kohoutkové vody místo lahvové)

b) projekty školní komunity (nákup surovin do školní jídelny od lokálních zemědělců, propojování mladší a starší generace za účelem sdílení dovedností)

c) multiplikační projekty (regionální nebo národní programy a projekty)

Projekt je financován z prostředků Evropské unie,konkrétně programu Erasmus+.