Program Skutečně zdravá škola jako příklad dobré praxe nejen pro Zdravá města

11. 4. 2016
Skutečně zdravá škola

Národní síť zdravých měst České republiky nedávno zařadila program Skutečně zdravá škola do své Databáze osvědčených postupů, inspirace pro obce a regiony.

V celé České republice existují desítky příkladů dobré praxe (PDP). Aby bylo možné jejich efektivní využití, vytvořila Národní síť Zdravých měst ČR přehlednou a uživatelsky příjemnou Databázi DobráPraxe, kde naleznete vybrané PDP z celkem devíti oblastí –veřejná správa, životní prostředí, zdraví, volný čas, sociální problematika, vzdělávání, podnikání, zemědělství a venkov a doprava.

Národní síť Zdravých měst, obcí a regionů je mezinárodně certifikovanou asociací, zastřešuje municipality, které realizují mezinárodní programy Projekt Zdravé město a místní Agenda 21. Tyto municipality systematicky podporují kvalitu veřejné správy s ohledem na udržitelný rozvoj a podporu zdraví. Asociace se proto dlouhodobě zaměřuje na přenos příkladů dobré praxe a zkušeností mezi svými členy a podporuje jejich přirozenou soutěživost a schopnost učit se od těch, co již prošlapali cestu.