Donátoři Burzy filantropie v Pardubicích podpořili Skutečně zdravou školu

17. 6. 2016
Skutečně zdravá škola

Ve středu 15. června se v jejím finále představilo 7 projektů neziskových organizací, které se ucházely o finanční, materiální nebo jinou potřebnou podporu.

Z celkových 24 projektů postoupil i projekt “Skutečně zdravá škola na Pardubicku”, který před zástupci neziskových organizací a především před všemi donátory prezentovaly manažerka programu, paní Karolina Kallmünzerová, a regionální koordinátorka pro Pardubický kraj, paní Hana Murphy. A uspěly!

Na rozvoj programu Skutečně zdravá škola v okrese Pardubice finančně přispěly 4 významné společnosti: Elektrárny Opatovice, ČSOB pojišťovna, FOXCONN a NEDCON. A překvapením odpoledne byla ještě získaná divoká karta od senátorky a místopředsedkyně Senátu ČR, paní Miluše Horské.

Všem donátorům velmi děkujeme za jejich podporu! Velmi si jí vážíme a pevně věříme, že do budoucna budeme moci navázet i další spolupráci.

Program Skutečně zdravá škola je v tuto chvíli realizován na celkem 15 školách v Pardubickém kraji, z toho 10 z nich připadá na okres Pardubice.

V okrese Pardubice budeme díky této finanční podpoře náš program na stávajících školách nadále rozvíjet. Budeme oslovovat školy nové a dělat maximum pro to, abychom je nadchli jednak komplexností našeho programu, inspirací z ostatních škol po celé republice, ale především ujištěním, že je to mimořádně smysluplný program, který propojuje děti, učitele, vedení školy, zaměstnance, rodiče a zároveň i místní dodavatele surovin, zřizovatele škol a ostatní školy a firmy v regionu!

Burza filantropie je transparentní nástroj k podpoře projektů neziskových organizací, který zároveň nabízí setkání zástupců podnikatelského sektoru, neziskových organizací a veřejné správy.

Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací z Pardubického kraje a probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize, kde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů.

V případě Burzy filantropie prezentují svůj projekt neziskové organizace a ucházejí se o podporu donátorů z řad podnikatelů a veřejné správy. Ti mohou projekty podpořit finančními a materiálními dary nebo jinou vhodnou formou pomoci. Burzy se konají na několika místech Pardubického kraje, donátoři proto mohou podpořit neziskové organizace a jejich projekty v regionu, ke kterému mají bližší vztah. Burza filantropie se koná také ve středočeském Benešově.

Právě díky setkávání zástupců různých světů se Burza filantropie pyšní mezinárodním oceněním pro 3. nejlepší sociální inovaci roku 2016.

Zdroj: www.burzafilantropie.cz, www.konep.cz