Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám

24. 2. 2022
Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola vydala nedávno dvě vzdělávací pomůcky. Pokud máte zájem je ve vaší škole používat, napište si o ně.

Příběhy z farem

Díky hře si uvědomíme, jaká je cesta potravin na náš stůl, kolik práce stojí za výrobou potravin, v čem spočívá specifičnost zemědělství oproti ostatním odvětvím lidské činnosti a v čem spočívá hodnota biopotravin.

Farmáři si vyprávějí příběhy ze života na svých farmách a popisují nejrůznější situace, se kterými se každodenně při své práci setkávají. Dozvíme se tak, čemu všemu farmáři čelí, než mohou na trhu představit to nejlepší ze své produkce pro náš stůl, co jim naopak pomáhá a z čeho mají největší radost. V rámci hry všichni hráči na základě pokynů z karet odevzdávají nebo naopak dostávají určité částky v podobě žetonů podle toho, jak se jim v daném roce daří a jak mají „rozdané karty“. Nakonec všichni vyhodnotí, zda vydělali nebo skončili se ztrátou.

Vhodné pro starší žáky.

Víš, že jíš?

V průběhu hry si děti uvědomí, jak dokáží různé vlivy působit na atmosféru u společného stolu a že nejlepší je si jídlo všímavě vychutnat.

V rámci hry všichni hráči postupně dorazí k prostřenému stolu, přispějí svými dary ke společné hostině a společně pomalu ochutnávají vybranou lahůdku připravenou hostitelem. Hostitelem se stává hráč, který ke stolu dorazí jako první.

Vhodné pro předškoláky a mladší žáky.

Instrukce

• O hru a kartu si napište na: helena@skutecnezdravaskola.cz
  • Uveďte adresu, kam máme hru poslat.
  • Do předmětu zprávy uveďte „Víš, že jíš?“ nebo „Příběhy z farem“.
  • Do jedné školy/školky můžeme zaslat i více kusů (max. 3), až do vyčerpání zásob.

Budeme se těšit na příspěvky na vašem školní blogu, jak se dětem hra líbila!

Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1Desková hra a karty pro žáky - napište si, zašleme vám 1