Blogerem měsíce dubna je Mateřská škola Meruzalky z Jihlavy

15. 5. 2020
Skutečně zdravá škola

Přesto, že většina škol a školek byla v dubnu zavřená, mohli jsme se opět těšit ze spousty velmi zajímavých přísěpvků. Děkujeme všem.

Jako nejlepšího blogera měsíce dubna jsme vyhodnotili Mateřskou školu Meruzalky z Jihlavy. V dubnu se na svém blogu podělili o zajímavé aktivity:

MŠ Meruzalka je jednou ze škol, školek a skupin spolku Zázraky se dějí, z.s. (spolek odborníků, nadšenců, rodičů, podporovatelů). Jejich cílem a tedy i cílem Meruzalky je pomocí Montesori principů rozvíjet iniciativy zabezpečující dětem komplexní vzdělávání a harmonický rozvoj v souladu s jejich přirozeným vývojem v duchu hesla: “Pomoz mi, abych to dokázal sám.“

Učitel je průvodce motivující k učení, vlastní volbě, samostatnosti a odpovědnosti. Základem je bezpečné klima, rozvoj respektu a sebeúcty, individuální tempo. V rámci zážitkového učení. A tak i ke vztahu k jídlu se děti dostávají skrze zážitky z pěstování, zkoumání smysly, zpracování… Pak už jen stačí vychutnat si….. Každý týden děti vyráží na výlety po Jihlavě a okolí, denně tvoří venku v zahradě, či okolí.

Jako odměnu posílám do školy malý dárek.