Vliv nápojů na zubní sklovinu

1. 1. 1970

S dětmi jsme si udělaly pokus, jaký vliv má jí na naše zuby, celé tělo nápoje jako je Coca-Cola, slazené džusy a minerálky, které obsahují mnoho nadbytečných látek. Skořápka vajíčka se dá svým složením přirovnat k zubní sklovině. Ukázali jsme si, jaké nápoje nám začerňují zuby apod. Položila jsem přes děti různé nápoje, které doma pijí, co mají rádi.    Vložili jsme vajíčka do skleniček a zalili jej nápojem. Nechali působit do druhého dne. Děti druhý den vytahovaly vajíčka a zjišťovaly změny na povrchu vajíčka. O výsledcích jsme si s dětmi povídaly. Např- V jedné plechovce od Coca-Coly je 9 kostek cukru. Nejlépe dopadla voda, na džusu nám zůstal slizký povlak, jiné bíle vajíčko do druhého ztmavlo.