Proč by se měla vaše jídelna stát Skutečně zdravou? 

Skutečně zdravá jídelna je osvědčení, kterému můžete vy a vaši zákazníci věřit.

Účast v programu Skutečně zdravá jídelna poskytuje nezávislé ověření, že poskytovatel stravovacích služeb podniká kroky ke zvýšení kvality nabízených pokrmů, které připravuje z čerstvých sezónních surovin od pěstitelů a chovatelů z regionu, bez použití polotovarů a aditiv. 

Programu Skutečně zdravá jídelna dala záštitu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Pro nezávislé potvrzení o plnění přísných kritérií Skutečně zdravé jídelny jsme se spojili s BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o., přední mezinárodní společností, která poskytuje komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostřední a společenské odpovědnosti.

Poskytovatelé stravovacích služeb zapojení do programu jsou kontrolováni, aby bylo zajištěno, že splňují vysoké standardy na původ a kvalitu použitých surovin. Program Skutečně zdravá jídelna tak hostům jídelen poskytuje záruku, že pokrmy jsou připravené z čerstvých sezónních surovin, pocházejících od farmářů a výrobců z vašeho kraje, a že na přípravu pokrmů nebylo použito nezdravých aditiv, GMO a trans-mastných kyselin. 

O osvědčení Skutečně zdravá jídelna se může ucházet kterákoli organizace připravující a nabízející pokrmy v jakémkoli sektoru gastronomie a veřejného stravování.  

Pokud vaše jídelna připravuje pokrmy pro děti, žáky nebo studenty školy, která se zapojila do programu Skutečně zdravá škola, budou úpravy pokrmů a spolupráce s dodavateli zásadní pro splnění kritérií z okruhu „Kvalita jídla a místo původu“. 

Zapojení do programu Skutečně zdravá jídelna přináší výhody:

  • Zlepšuje kvalitu stravování, což zvýší atraktivitu jídelny mezi strávníky.
  • Zvyšuje atraktivitu jídelny = více strávníků = více peněz do rozpočtu.
  • Zvyšuje prestiž a angažovanost pracovníků jídelny.
  • Poskytuje možnost prohlubování kvalifikace pracovníků jídelny.
  • Zvyšuje šance jídelny na získání dalších zákazníků, hledajících kvalitní stravování (dům seniorů, podniky apod.).
  • Jídelna pomáhá zlepšovat zdraví strávníků.
  • Díky programu splníte požadavky na sledovatelnost, integritu a jasný původ surovin.
  • Plnění kritérií je prověřeno nezávislým auditem prestižní certifikační agentury Bureau Veritas: veškerá tvrzení o vašich pokrmech budete mít skutečné ověřené a důkazně potvrzené.
  • Pomůžeme vám propagovat úspěchy vaší jídelny.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací