Pijeme kohoutkovou – osvětová kampaň

Osvětová kampaň - průvodní instrukční dopis pro pedagogy

Dokumenty pro žáky 1. stupně základních škol

Dokumenty pro žáky 2. stupně základních škol

Dokumenty pro studenty středních škol

Voda a člověk

Metodické zdroje pro učitele pro představení problematiky konzumace nápojů, role vody v přírodě a v oblasti zdraví člověka. 

  • Zajímavosti o vodě: zajímavé informace a data o vodě v oblasti Člověk, voda a zdraví, Voda v přírodě, Voda a člověk, a Kolik vody je zapotřebí k výrobě potravin. 
  • Otázky týdne: Každý týden získají žáci zajímavou informaci o pitné vodě ve formě kvízu „Otázka týdne“. Je to zábavná forma udržování povědomí o pití kohoutkové vody.  
  • Infografika "Zajímavosti o vodě" od Zdravapotravina.cz 

Voda

Komplexní metodický materiál Sdružení TEREZA pokrývající tyto témata: Voda všemi smysly, Jaká je spotřeba vody, Šetříme vodou, Ze života vody, Kolik vody spotřebuju, Jak šetřit vodou, Řeka má mnoho podob, Balená nebo kohoutková, Voda kolem nás, Eutrofizace. 

Učební celky pro učitele na téma voda pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ z programu EKOŠKOLA

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací