Celoškolní projekty a kampaně

Do tvorby zdravé a udržitelné kultury stravování zapojte celou školu. Jen tak bude mít vaše snaha trvalý efekt.

Skutečně zdravá škola je komplexní, celoškolní program, který do realizace změn angažuje žáky, učitele, vedení školy i zástupce rodičů a komunity školy. Program využívá tématu jídla jako nástroje k zatraktivnění pobytu dětí ve škole – prostřednictvím radostného zážitku ze školního oběda a obohacením vzdělávání ve třídě o praktické prožitkové vzdělávání na školní zahradě, návštěvy farem a lekce vaření.

Skutečně zdravá škola nejen pomáhá tvořit budoucí uvědomělé spotřebitele, ale také v mladých lidech vytváří očekávání dobrého jídla a pomáhá jim v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému, úspěšnému a udržitelnému životu. V programu je žákům poskytnuta plná důvěra k účasti na celém procesu. Tím jim Skutečně zdravá škola pomáhá získávat dovednosti lídrů a advokátů změny. Jejich angažovanost se může přenášet i do jejich rodin a k přátelům. Program pomáhá žákům rozvojet kompetence pro aktivní občanský, profesní i osobní život.

Stačí si vybrat

Připravil jsme pro vás řadu projektů a aktivit, které vám pomohou vytvářet zdravou a udržitelnou kulturu stravování a plnit kritéria programu. Pro každý projekt je k dispozici řada metodických návodů a pomůcek. V levém menu je seznam možných projektových aktivit a kampaní, v záložce Celoroční kalendář aktivit najdete tipy na zařazení jednotlivých aktivit do školního kalendáře.