Podpořte rozvoj zdravé a udržitelné kultury stravování ve vaší škole

Přidejte se k téměř čtyřem stovkám škol, které již zlepšují kulturu stravování ve škole.

Zapojení do programu Skutečně zdravá škola a školka přináší výhody:

• Zlepšuje kvalitu školního stravování, což zvýší atraktivitu školy mezi rodiči.
  • Obohacuje školní vzdělávací program o nové vzdělávací a výchovné prvky a projektovou výuku a pomáhá naplnit vzdělávací obor Výchova ke zdraví a průřezové téma environmentální výchova v RVP.
  • Zvyšuje atraktivitu školy = více žáků = více peněz do rozpočtu školy.

Jak získat certifikát Skutečně zdravé školy

Účast školy v programu je zdarma a je dobrovolná.

1. Každá škola, která má zájem zapojit se do programu Skutečně zdravá škola, se musí registrovat
  2. Předtím, než požádáte o vydání bronzového, stříbrného nebo zlatého certifikátu, musíte prokázat, že vaše škola splnila všechna kritéria.

Skutečně zdravá škola je komplexní celo-institucionální program

"Vzdělávání pro udržitelný rozvoj není jen o výuce trvalé udržitelnosti a přidávání nového obsahu do osnov a vzdělávacích lekcí. Školy by se měly změnit na místa učení a získávání zkušeností pro udržitelný rozvoj, a proto by měly všechny své procesy orientovat na zásady udržitelnosti. Aby bylo Vzdělávání pro udržitelný rozvoj efektivnější, musí být vzdělávací instituce jako celek transformována. Takovýto komplexní přístup ke vzdělávání má za cíl začlenění udržitelnosti do všech aspektů vzdělávací instituce. Zahrnuje přehodnocení učebních osnov, provoz školy, organizační kulturu, aktivní zapojení žáků a studentů, vedení a řízení, vztahy s místním společenstvím a výzkum" (UNESCO, 2014a).

Program Skutečně zdravá škola nabízí ideální přístup k celo-institucionálnímu vzdělávání.