Pijeme kohoutkovou

Voda je životně důležitá. Pokud nebude voda, nebude život.

Pro udržení optimálního zdraví a funkce mozku je nezbytně nutná dostatečná konzumace vody. Lidé obvykle uspokojují svou potřebu tekutin pitím, když mají žízeň. Ale zejména ve školách se pořád něco děje. Proto žáci často zapomínají pít, i když mají žízeň. Žáci by měli být povzbuzováni k tomu, aby ve svém každodenním životě ve škole pili dostatek zdravé vody z vodovodu.

Škola, která se rozhodla Pít kohoutkovou:

• umožňuje žákům pít ve škole kohoutkovou vodu,
  • žáci mají k dispozici láhve, sklenice nebo jiné nádoby na pití kohoutkové vody,
  • ve škole není možné koupit jakékoli nápoje s přidaným cukrem, žáci si slazené nápoje nenosí z domu,
  • učitelé pijí kohoutkovou vodu ve třídě (a jsou žákům vzorem),
  • žáci jsou povzbuzováni, aby dodržovali pitný režim.

Aby si žáci na pití kohoutkové zvykli, potřebují každodenní „trénink“.

Význam dostatečné hydratace je učitelům dobře znám. Školy, které se rozhodly Pít kohoutkovou, povzbuzují a umožňují žákům pití vody během vyučování. Učitelé pravidelně žáky upozorňují na pitný režim a škola současně podporuje a propaguje pití kohoutkové vody v celé škole.

Jak postupovat?

1. Proč pít kohoutkovou?
  2. Jak vytvořit školu, ve které „Pijeme kohoutkovou“?