Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283

• 27 duben 2017

Celoškolní projektový den ve znamení zdravé výživy

Autor: Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283

Zdravá výživa se i díky projektu SZŠ na naší škole stala velkým tématem. A protože jej vnímáme jako velmi důležité, rozhodli jsme se mu věnovat náš celoškolní projektový den a seznámit děti do podrobna s problematikou zdravého životního stylu.

• 09 květen 2016

Děti se pustily do evropské kuchyně

Autor: Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283

Znalost kulinářských zvyklostí cizích zemí není vůbec na škodu. Proto jsme v dubnu žáky II. stupně naší školy zapojili do projektu „Evropská kuchyně,“ jehož cílem bylo je seznámit s rozmanitostmi různých evropských kuchyní a tradičně používaných surovin. Sami žáci si zkusili připravit či uvařit některé pokrmy předem určené evropské země, kterou si jako třída vylosovali.

• 04 květen 2016

Zdravé svačinky do naší školy

Autor: Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283

Pro jednoho je příprava školní svačiny naprostou samozřejmostí, pro druhého složitým úkolem a další ji příliš neřeší. Je to vidět na obsahu svačinových boxíků a sáčků dětí jak na prvním, tak na druhém stupni naší školy.

• 31 březen 2016

Zdravá ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Autor: Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283

Ne nadarmo se již celá léta traduje, že je škola základem života. Děti v ní načerpávají spoustu vědomostí, dovedností a znalostí. Zkouší a testují mezilidské vztahy. Tvoří si důležité návyky.