Zdravá ZŠ Prodloužená v Pardubicích

I naše škola se snaží nabídnout dětem mnohem víc než jen pouhé učení. Zaměřujeme se na dobré vztahy, na příjemnou atmosféru, na kvalitní využití volného času dětí v zájmové činnosti a v některých oblastech dnes dokážeme nahradit i práci rodiny.

Není nám jedno, co děti jedí.

Protože si uvědomujeme, že pestrá a zdravá strava významně ovlivňuje nejen jejich růst a vývoj, ale i jejich psychický stav, koncentraci a práci při školních hodinách, rozhodli jsme se v tomto směru změnit i naši školu k lepšímu.

Pestřejší jídelníček a zdravé svačiny

Děti si již nyní mohou do školy  objednat přes internet zdravé svačinky a zpestřujeme také školní jídelníček. K dispozici mají děti denně ovocný a zeleninový bar a naším cílem je nabídnout jim jídla, která jsou založena na principech zdravé výživy a z domova je třeba neznají.

Nechceme je vystrašit

Jakmile jsme se projektem začali v rámci akční skupinky zástupců naší školy a rodičů zabývat, záhy jsme zjistili, že musíme se změnou stravovacích návyků postupovat pomalu. Nechceme děti odradit. Naopak jim chceme dopřát čas a prostor, aby si na nová jídla postupně zvykly a  především aby pochopily, proč ke změnám vůbec dochází. Zásady zdravého stravování a celkově i zdravého životního stylu proto zařazujeme do výuky na obou stupních školy a chceme si více o vhodných postupech s dětmi povídat.

Doufáme, že se nám podaří děti a jejich rodiče do projektu Skutečně zdravá škola aktivněji zapojit a těšíme se na inspiraci a nové nápady.

Janina Dvořáková, rodič