Celoškolní projektový den ve znamení zdravé výživy

V úterý 25.4.2017 se na naší škole již 4. rokem uskutečnil celoškolní PROJEKTOVÝ DEN, který se tentokrát nesl v duchu zdravé výživy. A témata byla opravdu různorodá.

„Cílem celoškolních projektových dnů je především podpora týmové práce žáků a mezitřídní spolupráce učitelů. A musím říct, že se nám tato forma výuky i v minulých letech velice osvědčila,“ říká ředitelka školy Mgr. Bc. Jana Smetanová.

Zdravá výživa ve druhé třídězdravé zuby

Během dopoledne žákovské týmy z celé školy zkoumaly množství cukru v nápojích, debatovali o vlivu potravin na zdraví člověka, dozvěděly se zajímavosti o zubní hygieně, poznávali (i když ne na vlastní kůži) účinky léčivých bylin, připravovali zdravé pomazánky z červené řepy, avokáda, cizrny a dalších potravin.

Tím ale projektové aktivity nekončily. Děti psaly zdravou kuchařku, zkoušeli sílu a rychlosti ve sportovních disciplínách, povídali si o různých druzích chleba a dokonce i stoupali na Sněžku.

Potravinová pyramidasladidla

Svou náročnou, ale zajímavou práci pak ztvárnili žáci na posterech, které si rodiče a další návštěvníci školy mohou do konce školního roku prohlédnout přímo před ředitelnou školy. Týmová práce a velké nasazení více než 660 žáků si zaslouží obrovskou pochvalu. Navíc jsme si vyzkoušeli, že zdravá jídla jsou velmi chutná - zvlášť, když si je žáci sami připraví.

ochutnávka před tabulípomazánková ochutnávka

Všechny fotografie z našeho projektového dne najdete ve fotogalerii školy a můžete si na nich prohlédnout všechny aktivity, kterých se žákovské týmy účastnily.

Už teď se těšíme na příští ročník a další zajímavá témata.