Zdravé svačinky do naší školy

Zatímco v jednom najdeme perník plněný marmeládou nebo pytlík sušenek, v druhém čeká čerstvá zelenina, pečivo s kvalitní šunkou či sýrem, sezónní ovoce nebo chia puding a tvaroh. Při volbě svačiny bychom měli myslet především na věk dítěte, na to, co ho daný den čeká, zda bude mít velký výdej energie nebo bude spíš odpočívat. Ale určitě i na to, aby svačina dobře vypadala a dítěti zachutnala.

Příprava svačinek v naší škole

Abychom rodičům „svačinovou povinnost“ zjednodušili, už při příležitosti školního Dne otevřených dveří jsme připravili malou ochutnávku zdravých svačinek, které mohou rodiče jednoduše svým ratolestem připravit doma.

Do této ochutnávkové akce se s chutí pustila paní Murphy s kolegyní z projektu Skutečně zdravá škola, za zdatné asistence našich žáků. Za pár minut společně vykouzlili chutné a zdravé pomazánky, na kterých si mohli smlsnout všichni, kteří na den otevřených dveří přišli.

A aby ochutnávání na Dni otevřených dveří nebylo málo, nachystala další výborné svačinky i Lucie Paseková ze Svacadozobacku.cz, jednoho z pardubických dodavatelů svačin přímo do školy. Tím ale nabídka pro rodiče nekončí - mohou totiž svým nejmenším objednávat svačinky celkem od dvou šikovných dodavatelů (svacadozobacku.cz a esvacinky.cz) a dopřát jim tak zdravé posilnění v průběhu dne přesně podle jejich chuti.