Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

• 16 říjen 2017

Bylinky v Ekocentru PALETA

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Environmentální vzdělávací program v Ekocentru PALETA na téma Bylinky s ochutnávkou.

• 30 květen 2017

Bylinkový záhonek (Snadno & Rychle)

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Jak postupovat dál, když už Vám spirála ani vyvýšený záhonek na vaší spotřebu bylinek zkrátka nestačí? Nápad od třídy Mravenečci. Věc: Bylinkový záhonek ve tvaru květu Značka: Snadno & Rychle :-)

• 29 květen 2017

Tichá reklama na misku s ovocem

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Každé ráno začíná v naší školce ovocnou svačinkou. Na jednotlicých třídách si děti společně se svojí paní učitelkou připravují ovocné ranní pohoštění pro sebe i pro své kamarády. Motivovat děti ke konzumaci ovoce můžeme rozličnými způsoby. Formu motivace o kterou se s námi podělila paní učitelka ze třídy Čmeláci považujeme přímo za kouzelný. Nazvala ji „tichá reklama”.

Na svatého Jána

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

„Na Svatého Jána, otvírá se brána, pojďte děti do kola, zazpívat si zvesela. Kořeníčko koření, od boha jsi stvořený, ty se musíš pěkně sušit a já musím pytlík ušít a v něm budeš zavřený, kořeníčko koření.“

• 29 květen 2017

Jak jsme přestali sladit čaj

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Jistě, celý proces provázela řada pochybností a dlouhých úvah, zda děti tuto změnu přijmou a zda nedojde k náhlému zhoršení jejich návyků v oblasti pitného režimu. Zvažovali jsme různé varianty od postupného ubírání cukru, po doslazování stévií. Nakonec jsme se přes všechny naše vnitřní pochybnosti jednoho dne odhodlali čaj neosladit.

• 26 květen 2017

Návštěva farmy

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Na návštěvu Farmy Apolenka se každoročně těší především předškolní děti. V letošním roce se za poznáváním života na farmě a objevováním původu potravin vypravily i mladší děti. Třída Myšek si z farmy odnesla krásné zážitky, které se při sebevětší snaze nedají vykouzlit z didaktických pomůcek či interaktivní tabule.

• 18 květen 2017

Týden nejn s (pra)rodiči na školní zahradě

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Ve čtvrtek 18.5. proběhla v naší mateřské škole netradiční schůzka v rámci plnění programu Skutečně zdravá škola. Věnovala se nejen organizaci zdravého stravování na naší škole, ale byla současně koncipována jako tvořivá zahradní dílnička pro děti i dospělé.

• 04 květen 2017

„Země nám to darovala”

Autor: Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

Realizace 4. ročníku „Den Země”, tentokrát zaměřený na oblast zdravého stravování, Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450