JARNÍ SVÁTKY V NAŠÍ ŠKOLCE

Do velikonočních zvyků se zapojí celá rodina, kdy tatínkové vyfouknou vajíčka a maminky je přidají do těsta na beránky, mazance, nádivky či připraví pomazánku. A jiné tomu není ani v naší školce, kde se tyto pokrmy objeví v jídelníčku nejvíce v tento sváteční čas.

Vejce a jejich velká spotřeba jsou totiž nedílnou součástí velikonočních svátků a jejich velkým pozitivem je, že se dají využít beze zbytku.

Vyfouklé skořápky z vajíček jsou oblíbené ve výtvarných činnostech, kde na nich děti můžou vyjádřit svou fantazii a rozvinout jemnou motoriku, pomocí různých barev a technik.

Největší motivační činností, pro Velikonoční tvoření na třídě Sluníčko, měly děti „péči o kurník“, vyrobený z krabic. Každé ráno sypaly děti „slepičkám“ zrní a odměnou pro ně byla snesená vajíčka. Koncem týdne děti vyměnily slepičkám i slámu, která jim zbyla z výroby „Morény“ pro rozloučení se se zimou.

Tyto přínosné činnosti a diskuse o nich v dětech ponechaly nejen znalosti o tradicích, ale i vnímání přírody a lidí, které se vzájemně ovlivňují.

Jarní svátky jsme si v naší školce moc užili a těšíme se na další, které nám přinesou další významné radosti a zkušenosti pro život.