svátek Sv.Michaela

Jak slavíme ve školce svátek Sv. Michaela

Tento den je ve školce velmi slavnostní. Je to den oslavy plodů a úrody, jež nám darovala matička Země. Děti přináší vše, co doma s rodiči či prarodiči na zahrádkách vypěstovaly. Z nejkrásnějších plodů tvoříme Stůl úrody. Většinu ostatních plodů pak chystáme ke zpracování. Plody omyjeme, oloupeme a děti krájí zvlášť zeleninu a zvlášť ovoce do mís. Ochutíme a přidáváme pár lžic bílého jogurtu. Pak nachystáme společný stůl a hodujeme. Společně připravená svačinka je doplněna domácím pečivem a dobrým bylinkovým či šípkovým čajem. Posilněni pak vyrážíme ven do přírody, protože musíme prokázat spoustu Michaelské odvahy při boji s dračími silami.

svátek Sv.Michaela 1svátek Sv.Michaela 1svátek Sv.Michaela 1svátek Sv.Michaela 1svátek Sv.Michaela 1