Školení skutečně zdravé školy

V turnovských mateřských školách se podporuje zdravější stravování

Úvodní strana > Zprávy > Zdravé město Turnov a MA21

Zdravé potraviny, autor: A. Šupíková

Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu Turnov upořádal již třetí ročník vzdělávacího školení s názvem Skutečně zdravá škola.

Ve středu 26. dubna 2017 se v prostorách školní jídelny Waldorfské mateřské školy uskutečnil informačně vzdělávací seminář o zdravém stravování dětí. Pracovníci školních kuchyní z turnovských mateřských škol se připojili k dalším kuchařkám v Turnově, které pokračují ve snaze zlepšit kvalitu stravování ve školním prostředí.

Domácí a školní prostředí se odráží na stravovacích návycích dětí a jejich pozdější volbě vybrat si v životě zdravé a kvalitní potraviny. Dlouhodobým cílem projektu je tak zlepšit kvalitu stravování, a tím pozitivně působit na zdraví dětí a celé společnosti.

V letošním roce byl kladen důraz hlavně na poskytování chutných a zdravých jídel v mateřských školách. Semináře se zúčastnily kuchařky z MŠ Jana Palacha, MŠ Bezručova, MŠ Alešova a také Waldorfské mateřské školy, kde se přímo vařilo. Vzdělávací kurz probíhal formou praktických ukázek nových receptů s využitím ingrediencí, kterými jsou například cizrna, jáhly nebo červená řepa. Všichni přítomní se během semináře zapojili do příprav pokrmů, kterými byla cizrna na paprice, cizrnová pomazánka, jáhlové knedlíky plněné Tempehem nebo salát z červené řepy. Nejen tyto recepty na konci společně ochutnali a zhodnotili.

Školení skutečně zdravé školy  1