Semínková slavnost

Je březen 2017 a blíží se jaro. Je načase zasít obilíčko. U nás k tomu máme krásný obraz, kdy semínka  dává dětem maminka Země.
V tento den se vše chystá tak, aby to pro děti bylo překvapení. Den předem si děti přinesou z domu květináčky a na zahradě si do nich vloží zeminu.
Ráno paní učitelky chystají podzemní tunel ze stojanů a hnědých látek. Musí být temný, v jednom místě se rozšiřuje a zde sedí Maminka Země.  Je zahalená, má ošatku a v ní semínka obilí. Na konci tunelu je světlo, zelené šátky a květináčky s jarními květinami.
A pak už přicházejí děti. Poslouchají příběh o semínku, jak se probudilo a začalo růst. Pak děti po jednom procházejí potichoučku „zemí“, dostávají semínka do květináče a vycházejí ven do světla.
Počkáme, až projdou tunelem všichni naši kamarádi a pak dáváme květináčky na okno. Důkladně zalijeme a každý den pozorujeme, jak nám obilíčko roste. Při Velikonoční slavnosti putuje pak oseníčko domů na sváteční stůl do každé rodiny.

Semínková slavnost 1Semínková slavnost 1Semínková slavnost 1Semínková slavnost 1