Sadařův rok - jaro

V březnu za námi do školky přišly paní lektorky z vitaminátoru a seznámily děti s tím, jak to chodí na jaře na farmě. Děti si nejdříve vyplnily pracovní listy, kde správně přiřadily odpadky k popelnicím a dozvěděly se, co patří mezi bioodpad. Dále pomocí pohybové písničky zjistily, co se všechno musí udělat, aby se vypěstovala rostlinka. To si také prakticky vyzkoušely, každý si zasadil do kelímku s hlínou hrášek. Děti také dostaly ochutnávku sklizně - jahodový mošt a měly hádat, co je to za příchuť. Některé děti na to přišly. :-) Nakonec se děti pomocí obrázků seznámily se zvířátky, které žijí na farmě a jako bonus si mohly na závěr pohladit živého králíčka. Tento den si děti moc užily a byl pro ně přínosný.