Jak jsme slavili masopust

28. 2. 2022

Téma masopustu provázelo děti v Mateřské škole Dobroměřice celý týden. V rámci tohoto projektu se děti seznámily s masopustními básničkami a písničkami. Děti zpívaly lidové písničky, malovaly a vyráběly si masopustní masky a jitrnice z modelíny. V centru domácnost si děti vyzkoušely zadělat těsto a připravit kobližky. Během celého týdne nám paní kuchařka připravovala i tradiční masopustní jídla (hrách a kroupy, guláš vepřový, polévka z vepřového masa - ovarová, kroupovou polévku, ale samozřejmě i výborného králíka na zelenině z králičí farmy Trnčí s klouzáky). Tuto veselou tradici si všichni opravdu užili a v úterý 28. února ji zakončili karnevalem a masopustním průvodem po vesnici.