Dětské farmářské dopoledne v Dobroškolce

13. 6. 2023

Farmářské dopoledne Ve čtvrtek 8. 6. jsme v mateřské škole uspořádali již 2. farmářské dopoledne, tentokrát ve spolupráci s Mateřskou školou Fügnerova Louny. Pozvali jsme farmáře, se kterými spolupracujeme a oni mohli veřejnosti představit své produkty. Pozvání neodmítl pan Štranc s medem, pan Bedecs z rodinné farmy Děčany s mléčnými výrobky, paní Šimková ze Svobodného statku na soutoku se zeleninou, Farmářský obchod Louny ani Perfectly Delicious s domácími marmeládami a sirupy. Domácí zvířata, která si mohly děti pohladit a dozvědět se o nich spoustu zajímavých informací, nám přinesly a přivedly ukázat paní Vilhelmová, paní Kabourková a paní Buková. Paní Bolhová si pro děti připravila ukázku cesty jídla z květináče až na talíř a paní Flower dětem ukázala zdobení perníčků. Pomoc nám také přišli žáci ze Základní školy Montessori Louny pod vedením paní Parýzkové, které si pro děti připravili zajímavé úkoly. Této nádherné akce se zúčastnily děti z Mateřské školy Dobroměřice, Mateřské škola Lenešice, Mateřské školy Fügnerova Louny a Mateřské školy Šafaříkova Louny, ale také širší veřejnost. Děkujeme všem rodičům a přátelům školy za pomoc při organizaci a přípravě celé akce.