Na obranu jídla - výukové DVD a metodiky pro učitele

30. 5. 2018
Skutečně zdravá škola

Školy ho mohly využívat jako dokumentární materiál, ke kterému byl přiložen kvíz. Na základě vašich pozitivních ohlasů a podnětů jsme film metodicky zpracovali do pěti tematických okruhů a připravili tak 5 výukových lekcí, v nichž můžete své žáky seznámit s tématy:

1. Jídlo včera a dnes,
  2. Tuky a zase ty tuky,
  3. Nechci cukrovku,
  4. Jídlo s ohledem na zdraví i životní prostředí a
  5. Co tedy jíst?

Jednotlivé lekce jsou zpracovány dle RVP, postihují především vzdělávací oblast Člověk a zdraví, obor Výchova ke zdraví, ale dochází i mezipředmětovému prolínání.

Každá výuková jednotka obsahuje videoukázku, metodický pokyn pro učitele, výukovou prezentaci pro žáky a podpůrné materiály k výuce, např. pracovní texty. Materiály jsou sestavené tak, aby byla jasná vazba na žáka. Důraz je kladen na aktivní zapojení žáků a praktičnost učeného. Vyučující může materiály nastudovat a ihned použít nebo zvolit modifikace dle podmínek dané třídy či školy.

Pokud Vás naše nové materiály zaujaly, kontaktujte Vašeho regionálního koordinátora a objednejte si výukové prezentace s filmem pro opakované použití či praktický seminář vedený našimi lektory na míru.

Můžete si také objednat seminář s našimi lektory, více informací zde