Na obranu jídla - diskusní seminář s žáky

Diskuse nad dokumentárním filmem, který se týká tématiky výživy a stravování v nejrůznějších souvislostech – zdravotních, společenských, kulturních, ekologických

Co se dozvíte:

• Promítneme si exkluzivní zkrácenou verzi filmu oceněného Velkou cenou LSFF 2016 „Na obranu jídla“ amerického režiséra a trojnásobného držitele ceny EMMY Michaela Schwarze.

• Jde o mimořádně zajímavý souhrn nejnovějších vědeckých poznatků o vztahu potravin a zdraví.

Kromě toho:

• Obdržíte DVD s filmem a metodickým materiálem SZŠ – cvičebním kvízem
  • Část semináře věnujeme cvičení k filmu a diskusi se žáky o jejich motivaci k přemýšlení o jídle a o svém způsobu stravování

Vhodné pro: žáci II. stupně ZŠ, studenti SŠ

Minimální počet osob: není stanovený

Doba trvání: 2 vyučovací hodiny – 54 min. film, 40 min cvičení a diskuse

Místo konání: učebna nebo třída, pro větší počet žáků jídelna nebo kinosál

Cena: 3 000 Kč

Bylinky na podporu imunity

Diskusní seminář pro žáky

Začátek školy a nástup podzimu je často spojen s oslabenou imunitou a dýchacími onemocněními dětí. Bylinné čaje jsou bezpečnou a zdravou alternativou jak pro děti, tak i pro jejich rodiče.

Co se dozvíte

• Proč jsou bylinky lepší lež prášky.
  • Které bylinky a jejich kombinace jsou vhodné na podporu imunity nebo např. na kašel.
  • Odnesete si recepty na 2 - 3 čaje.

Kromě toho

• Přivoníte si k bylinkám, které jsou obsažené v čajích.
  • Větší a zkušenější děti si čaj samy připraví.
  • Některý z léčebných čajů ochutnáte.
  • Část semináře věnujeme diskusi s dětmi o tom, co dělají ony nebo jejich rodiče pro to, aby nenastydli nebo na podzim neonemocněli. A co dělají, když už jsou nemocné. Doplněno bude tipy a odborným komentářem lektorky k prezentovaným postupům.

Pořádá: Česká naturopatická společnost ve spolupráci se Skutečně zdravou školou

Vhodné pro:  první stupeň ZŠ. Součástí semináře bude diskuse, doporučujeme rozdělit žáky do skupin podle věku.

Roční období: podzim – zima

Doba trvání: 45 min

Vhodné prostory: učebna, školní jídelna

Počet osob: 15 až 25

Cena: 1 860 Kč

Pozn.: tento seminář lze připravit i pro rodiče.