Barevné Velikonoce

Velikonoční tradice u nás a v cizích zemích. Zážitky, hry, společné vaření a stolování. 23 originálních úkolů na kartách ve tvaru vajíček.
Určeno pro předškoláky a děti na prvním stupni, některé aktivity ale s úspěchem využijete také u dětí starších.

6 různých způsobů, jak s velikonočními kartami pracovat

• Vyberte si kartu, která vás zaujala, seznamte žáky se zvykem dané země a inspirujte se jím při společné přípravě pokrmu.
  • Nechte děti, ať si samy z karet vyberou tradici, kterou chtějí vyzkoušet, a jídlo, které chtějí připravit a ochutnat.
  • Rozdělte děti do skupin, schovejte vybrané karty ve třídě, a kdo si jaký úkol najde, ten vyplní. Můžete taky losovat.
  • Každé skupince přidělte kartu. Žáci pak sdílejí a prezentují, co se dozvěděli a co uvařili. Následovat může vzájemná ochutnávka.
  • Každá karta ve tvaru vajíčka má jinou barvu a odstín. Malé děti je mohou pojmenovávat. Pokud při čtení úkolu uslyší danou barvu, vyskočí, tlesknou nebo zvednou ruku.
  • Vajíčka se splněnými úkoly můžete lepit na nástěnku, na papírový věnec nebo zavěšovat na zelené větvičky ve váze. Vznikne tak hezká jarní dekorace.

Karty si můžete stáhnout zde a vytisknout.

Kalendář byl vytvořen v rámci projektu „Posílení Skutečně zdravé školy“.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací.

Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Změň společnost. #Sodvahou.