Zpracování jablek strojem

Děti milují jídlo, ale i techniku a tak jsme tyto dvě věci zkombinovaly a nechaly je vyzkoušet kráječ a loupač jablek. Nejen ony, ale i mnozí rodiče a zaměstnanci školky viděly tento vynález poprvé.

Díky využití tohoto stroje nezbylo ani jedno neoloupané a nenakrájené jablko! Děti také všechny jablíčka i snědly a tak jsme prosily rodiče o jablíčka další. Neuspěly jsme. Letos v naší vesničce zasáhl na jaře mráz a jablek je v zahradách málo.

Zaměřily jsme se proto s dětmi na ořechy, kterých je dostatek a sbíraly je na vycházkách. Loupání ořechů pomocí kladívek děti ve třídě hodně zabavilo.  Z ořechů jsme upekly na Podzimní dílnu rodičům slaný koláč, který jsme zpestřily trochou Nivy. Měl velký úspěch a my jsme rádi, že děti mají k plodinám podzimu kladný vztah.

Zpracování jablek strojem 1Zpracování jablek strojem 1