ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL V DEVÁTÝCH ROČNÍCÍCH

27. 9. 2016

Je perfektní spolupracovat s lidmi, kteří se celým svým srdcem věnují mládeži. A to především té, která na své cestě životem už lehce uklouzla. Proto jsme si na naši školu pozvali Bc. Martina Havelku z litoměřického „KÁČKA“ a využili jeho nabídky na besedu s deváťáky. Ta proběhla díky zájmu a finanční podpoře městského úřadu Litoměřice zcela zdarma.

S panem Havelkou jsme již spolupracovali a víme, že jsme naše žáky svěřili do těch nejlepších rukou. Tématem setkání byl zdravý životní styl. Děti si v kruhu povídaly o svém denním režimu, o zálibách apod. a přemýšlely při tom, jestli náhodou nelze na jejich životním stylu něco zlepšit či změnit. Postupně se dostaly k problémům, které by se jim jednou mohly postavit do cesty, jako jsou bulimie a mentální anorexie.

Doufejme, že pokud se tak stane, budou si díky panu Havelkovi a jeho radám schopny i v těchto situacích poradit