Zdravé smoothie a masopustní koláče

SZŠ Kajlovec

Výroba zeleninového smoothie a masopustní koláče

V době chřipkové epidemie jsme se rozhodli nabudit náš imunitní systém pořádnou dávkou vitamínů. Proto jsme si vyrobili naše oblíbené zeleninové smoothie. To se skládalo z baby špenátu dobrý na železo, banán a vitamín C v podobě stoprocentního pomerančového džusu. Vše se řádně rozemlelo ve smoothie makeru a poté se hned čerstvé vypilo. Jedna dávka bohužel nestačila uspokojit náročné zákazníky, a tak jsme vyzkoušeli hned druhý den další várku, tentokrát jsme obměnili banán za jablko, ale i tak dětem chutnalo.

V době masopustu jsme si upekli vlastní masopustní koláče. Příchuť tvaroh a povidla. Děti se podíleli na výrobě kvásku a sledovali tak jeho kynutí. Poté už plnili těsto svou oblíbenou náplní a nahoru přidali také oblíbenou posypku a šup s koláči do pece. No a než jsme se vrátili s procházky, koláče byli hotové a voněla nám celá školka. Nezbyl ani jeden koláč vše si děti odnesli domů.