Zapojíme se do Týdne s prarodiči na školní zahradě

Dne 27. dubna 2017 se Mateřská škola Boskovice, pracoviště Lidická  zapojí do Týdne s prarodiči na školní zahradě, který pořádá iniciativa Skutečně zdravá škola. Celostátní akce, která proběhne v týdnu od 24. do 30. dubna 2017, má za cíl umožnit prarodičům a rodičům sdílet svoje zahradnické zkušenosti a dovednosti s dětmi a zároveň pomoci školám znovu oživit a obnovit školní zahrady. Pro všechny zapojené generace to bude skvělá zábava a příležitost ke společnému učení se na zahradě.

Děti mateřské školy se zapojí do plánování akce a společně s učitelkami a paní vedoucí stravování vyberou, které bylinky a zeleninu chtějí na školní zahradě pěstovat. Vybrané rostliny budou využity nejen ve školní kuchyni, ale také během výchovně vzdělávací práce na třídách - při přípravě zeleninových salátů, pomazánek, které si děti samy vyrobí.

,,Země je kouzelnice. Vložíš do ní semínko a ona vyčaruje svačinu.“