Zapojili jsme se do oslav Světového dne potravin

Naše škola se zapojila hned několika způsoby. V rámci výuky jsme zařadili projekt s názvem Pěstuj planetu, kde jsme diskutovali nad klimatickými změnami a jejich příčinách na naší Zemi. Žáci osmého a třetího ročníku podpořili místní farmáře a vyrazili paběrkovat dýně na Dobrou farmu v Máslovicích. Vše vyvrcholilo v pátek 14.10., kdy jsme oslavili tento den zdravými pokrmy ze surovin od regionálních dodavatelů. Vařila se samozřejmě dýňová polévka z dýní přivezených z paběrkování, čočka na kari se zeleninou a zeleninové rizoto s hlívou ústřičnou. Současně jsme podpořili jednu z myšlenek projektu - Neplýtvej jídlem. Vyhlásili jsme boj o rekord v nejnižším množství vráceného jídla. Žáci, kteří poctivě snědli celé své jídlo, čekala odměna v podobě památeční placky s názvem Pěstuj planetu.