Výsledky výtvarné soutěže Národní plemena hospodářských zvířat

4. 5. 2017

Letošním tématem byla „Národní plemena skotu, prasat, ovcí a koz“. Děti malovaly obrázky ve dvou soutěžních kategoriích – první stupeň a druhý stupeň. V každé kategorii bylo nominováno 20 obrázků. O vítězích rozhodlo internetové hlasování, v němž se sešlo téměř 2500 hlasů!

Náš žák, Jakub Lipš, soutěžil v první kategorii a umístil se na senzačním druhém místě s počtem 234 hlasů.

Vítězné obrázky budou vystaveny na Národní výstavě hospodářských zvířat, která se uskuteční 11. až 14. května 2017 na výstavišti BVV v Brně. Výhercům budou po domluvě předány věcné ceny, které do soutěže věnovaly Zemědělský svaz ČR, VÚŽV, v.v.i., STROM Praha, Lemken Czech, Agromachinery, Zemědělský týdeník a Stes, a.s.

Soutěž si kladla za cíl představit laické veřejnosti a zejména dětem národní plemena hospodářských zvířat. Připravil ji Zemědělský svaz ČR pod hlavičkou projektu Zemědělství žije! ve spolupráci s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi v rámci Národního programu konzervace a využívání genetických zdrojů zvířat MZe.

Jakub Lipš a Bc. Eva Svobodová