Výroba měsíčkové masti

My děti a paní učitelky z MŠ Studánka v Antonínově Dole bychom se s vámi chtěly podělit o hezkou zkušenost, kterou jsme letošní podzim získaly, a byla moc príma. Vyrobily jsme měsíčkovou mast. A protože jsme ji vyráběly my, děti ze třídy Ježečků, tak jistě pochopíte, že byla úžasná prostě nej.

Předcházelo tomu trochu zahradničení, trochu zaříkávání formou hezkých říkanek a trpělivost až vzejdou rostlinky, které svou krásou zastínily vše ostatní. Umějí totiž zářit jako sluníčka na všechny strany. Proto byla radost na ně hledět, zalévat je a očekávat dobrou bio kvalitní úrodu.

A pak přišel již zmíněný podzim a příprava na vyrábění mohla začít. Paní učitelky zajistily vše potřebné, a pak už jsme se podílely na trhání rostlinek, sušení, otrhávání okvětních lístků, přisypávání lístků do hrnce s vazelínou a olivovým olejem, hnětení, vaření, míchání až do finále, které vyvrcholilo po jedné neděli. Prý proto, aby kytičky pustily co nejvíce zdraví ze sebe a také krásné oranžové barvičky. Opravdu se tak stalo a my jsme přes cedníček přecedily bylinkovou mast, která krásně voněla, barvu měla sluníčkovou a byla naše –„ježečková“. Oslavily jsme společně naše malé vítězství a pochlubily se rodičům a ostatním dětem ve školce. Zdraví nás zkrátka baví! Ahoj Ježečci z Antonínova Dolu.

Posíláme pár foteček a recept na měsíčkový čaj!

Měsíčkový čaj

Suroviny:

1 vrchovatá lžíce měsíčku (květ, list i stonek) na ¼ litru vody

Postup:

Směs květů, listů a stonků spařte vařící vodou a nechte vylouhovat. Dospělé osoby mohou pít 1 až 2 šálky čaje denně jako prevenci a 3 až 4 šálky čaje denně jako léčbu. Děti o trochu méně.

Výroba měsíčkové masti 1Výroba měsíčkové masti 1Výroba měsíčkové masti 1Výroba měsíčkové masti 1Výroba měsíčkové masti 1Výroba měsíčkové masti 1