Výlet na farmu

Farma je již tradičním cílem našich školních toulek. Po třech letech jsme znovu navštívili farmu v Rantířově, která se zaměřuje na chov hospodářských zvířat, jejíž doménou je soukromí telelín. Rodina Šaškových se věnuje nejen chovu zvířat, ale i prodeji výrobků, které pochází z rostlinné a živočišné výroby. Výběhy pro zvířata jsou velké a prostorné, zvířata jsou čistá, s možností volného výběhu a pastvy. Děti mohly na exkurzi vidět odchov telat, automatické drbátka pro krávy, ale i jiná zvířata, například králíky, ovce, kočky a psa. Dále děti zjistily, jak se o zvířata starat, a jak se z mléka vyrábí mléčné výrobky. Výlet byl pro děti velmi poučný a zábavný. Budeme se těšit na příští návštěvu.

Výlet na farmu 1Výlet na farmu 1Výlet na farmu 1