Vyhodnocení dotazníku o stravování ve školní jídelně

4. 1. 2024

Svět se točí kolem jídla o tom není pochyb. S žáky se právě rozhovory o přestávkách a v některých hodinách zaměřených na vaření často setkáváme s tématem jídla nejen ve školní jídelně.

Proto jsme se rozhodli jako škola oslovit naše děti a žáky s dotazníkem, který se týkal jídla ve školní jídelně. Dotazník obdrželi žáci a děti naší školy v elektronické formě, abychom u nich rozvíjeli digitální kompetence. Celkem odpovídalo 73 dětí a žáků. V mateřské škole a v prvních třídách pomáhali s vyplněním třídní učitelky.

Mezi oblíbené pokrmy děti řadí řízky, kuřecí stehno s rýží, špagety, buchty s tvarohem, rizoto a rajská.

Pokrmy, které děti nemají rády, jsou pokrmy z ryb a čočka. Někteří respondenti by se obešli i bez polévky a pro některé z nic bývá polévka slaná.

Žáci by rádi zařadili do jídelníčku krupicovou kaši, pizzu, kuřecí nugetky, těstovinové saláty nebo smažený sýr. Někteří respondenti by uvítali více bezmasých jídel.

Získané informace z dotazníků jsme předali do školní jídelny.